top of page

Виховна робота

Сьогодні учні, вчителі і батьки святкували День вишиванки

     Сьогодні, 19 травня, колектив нашої школи долучився до Всеукраїнського  Дня вишиванки. Дрес - кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі, персонал школи та батьки.

1-й урок -   єдиний урок патріотизму, який у 1-7 класах провели батьки, у 8-11 - класні керівники за участю батьків та запрошених гостей.   Сьогодні в нашій школі – день самоврядування. На 2-му уроці учні 9-11 класів попробували себе в ролі учителів - предметників, представників адміністрації та працівників школи.                    

28 квітня на базі школи №16 відбулася зональна науково-практична конференція   «Національно-патріотичне виховання: взаємодія теорії і практики».
 Нещодавно учні 5-7-х класів відвідали м. Кіровоград. Діти познайомились з місцевою архітектурою та розважились у дендропарку, де побачили десятки видів квітучих тюльпанів.  Кіровоградський  дендропарк вважається казкою центра України(понад 150000 тюльпанів 60-и видів), яка не поступається нідерландській. 

 День Цивільного захисту був своєрідним святом, а насиченість програми його проведення надала можливість учням  підготувати себе до самостійного життя і правильно діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій. День розпочався  лінійкою перед початком занять за розкладом. Так сталося, що 26 квітня 1986 року відбулася Чорнобильська аварія. Діти вшанувала пам´ять загиблих хвилиною мовчання.   Під час проведення лінійки виступив підполковник,  начальник штабу цивільного захисту  філії Кременчуцька ТЕЦ Бейкун О.М.

Подальша робота відбувалася згідно Плану проведення Дня цивільного захисту 26 квітня 2016 року.

     Книга - одна з найбільших див, створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож до країни знань. Як неможливо жити без повітря, води та хліба, так неможливо жити без книги.

     15 квітня 2016 року учні 6-Б класу відвідали міську бібліотеку. Бібліотекар Литвиненко Ірина Іванівна розповіла учням правила поведінки в бібліотеці, про правила поведінки з книгами, показала, які бувають книги, звідки взялися вони. Розповіла для чого книга нам потрібна, які книги шаують у всьому світі, провела літературні вікторини.

     Тема виховної години "Книжкова країнана найкраща у світі" одразу зацікавила учнів, вони уважно слухали та задавали питання, брали активну участь у бесідах, іграх, вікторинах і в цілому отримали велике задоволення від проведеного часу, адже вони здобули нову інформацію, яка стала для них не тільки цікавою, але і корисною. Сподіваємося, що у майбутньому, коли у учнів стоятиме вибір подивитися фільм чи прочитати книгу, вони віддадуть перевагу книзі, адже, як говорять у народі - книг читають не очима, а розумом.

 

17 лютого - День спонтанного прояву доброти

Це свято має досить нетривалу історію. Його поява пов'язана з ініціативою міжнародних благодійних організацій, які вирішили об'єднати під гаслами доброти всіх людей планети - незалежно від їх громадянства, віросповідання та національної приналежності. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти стосовно всіх оточуючих. Справжня доброта, на думку організаторів цього свята, не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини - радість інших людей.   

     Козацька педагогіка - це унікальне явище, частина народної педагогіки, яка увібрала в себе народну виховну мудрість, ідейно-моральний, емоційно-естетичний та психолого-педагогічний зміст епохи життя наших пращурів.

Основні завдання козацької педагогіки - готувати фізично загартованих громадян, з міцним здоров'ям, мужніх воїнів-захисників рідного народу від чужоземного поневолення, виховувати у підростаючих поколінь український національний характер, світогляд, національні і загальнолюдські цінності: високі лицарські якості, пошану до старших, жінок, прагнення допомагати іншим, милосердя.

      Саме тому, в стінах Кременчуцької ЗОШ І – ІІІ ступенів № 16   18 лютого 2016 року було проведено семінар учителів захисту Вітчизни з теми «Використання козацької символіки у військово-патріотичному вихованні учнів».

В заході взяв участь крайовий  Отаман  Полтавського  Крайового Козацького товариства, генерал-осавул Жовтобрюх О.В.  

Під час заходу учасникам семінару  було презентовано досвід роботи навчального закладу з реалізації завдань національно-патріотичного виховання учнів.

20 лютого 2016 року Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні

  18 лютого  вчителі провели  Урок пам’яті Героїв Небесної Сотні, а  в актовій залі нашої школи відбувся концерт пам'яті Героїв Небесної Сотні. Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні.

18.12.2015 р. Відеоінсценізація української народної казки "Козак Шпичка" у виконанні учнів 6-Б класу у рамках фестивалю українського мистецтва "Диво калинове".

13.10.2015 р. Посвята в козаки учнів 6 - х класів

1.09.2015 р. Захід акція «Мирні лимонки для наших солдатів .

 класний керівник Лобода Л.В.

     Учні  6-Б класу показали свої знання про Україну,  співали пісень та танцювали . Учні щиро молилися за Україну.  Юні патріоти граючи в гру «Якби я був президентом  України» висловили лише одне – вигнати ворогів з нашої держави . Діти намалювали малюнки , власноруч  виготовили голубів. Кожен школяр підготував свій мирний «снаряд» (Лимонку),прикріпивши до нього «Голуба Миру». Волонтер пообіцяв доставити «лимонки» нашим Кременчуцьким бійцям.

bottom of page